Loading...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Norsko varuje před riziky vakcinace nemocných pacientů nad 80 let
Norsko oznámilo, že vakcíny proti Covid-19 mohou být velmi rizikové pro velmi staré a vážně nemocné, jedná se o dosud nejopatrnější stanovisko evropského regulačního úřadu poté, co země začala hodnotit skutečné vedlejší následky prvních očkování, jež jsou nutná k povolení. Norské úřady sdělily, že v zemi zemřelo 23 lidí krátce poté, co obdrželi svoji první dávku vakcíny. Norský lékařský úřad oznámil, že 13 z těchto zemřelých bylo pitváno s výsledkem, který naznačuje, že tyto vedlejší následky mohou vést k vážným reakcím u subtilních seniorů. (Bloomberg)

Stěžovat si na Evropskou komisi kvůli vakcínám je vrchol drzosti ze strany premiéra Babiše, míní europoslankyně Kateřina Konečná
Opravdu se nestává moc často, abych se zastávala Evropské komise – klasik by řekl, že tomu je maximálně 3x za 10 let, ale výrok pana Babiše mi přišel jako nehorázný. Na začátku je potřeba, aby zazněla jedna věc jasně, Česká republika by si sama, bez centrálních nákupů EU, nedokázala zajistit ani tolik vakcíny kolik k nám proudí dnes, což oficiálně potvrdilo i ministerstvo zdravotnictví. (!Argument)

Poslankyně Taylor Greene slibuje obžalobu Bidena hned první den ve funkci a říká, že bude „hlasem ignorovaných voličů“
Nová kongresmanka Marjorie Taylor Greene (R-Georgia) se zavázala podat obžalobu proti Joe Bidenovi v jeho první den ve funkci, což odráží podobný krok demokratů na začátku Trumpova prezidentství. Uvedla, že bude okamžitě prosazovat obžalobu den po Bidenově inauguraci 20. ledna a dodala, že je „hrdá na to, že je hlasem republikánských voličů, kteří byli ignorováni“. (RT News)

Po měsících napadání ruské vakcíny Sputnik V se západní novináři v Moskvě řadí do fronty na očkování proti Covid-19
Zástupci západních médií se sídlem v Moskvě šli do fronty, aby dostali vakcínu pomlouvaného Sputniku V. Novináři mají mnohem realističtější pohled na Rusko, než jejich nadřízení z New Yorku a Londýna. Andrew Kramer z New York Times prozradil, že dostal první dávku přípravku Sputnik V a pochválil „úspěch bona fide ruských vědců, kteří pokračují v dlouhé a legendární praxi vývoje vakcín“. Moskva se podle něj vyhnula některým logistickým problémům na Západě. (RT News)

Americké firmy sa vzbúrili proti násiliu. Odmietajú ďalej financovať politikov
Najväčšie americké firmy a banky odmietajú ďalej financovať politikov. Podporu politikom pozastavili nielen banky, ale aj Google, Microsoft, vydavatelia platobných kariet, AT&T, General Electric a ďalšie veľké firmy. (Hlavné správy)

CIA odtajnila stovky nejtajnějších dokumentů o UFO
Stoupence UFO záhad čekají letošní rok doslova žně. Na základě nařízení „propašovaného” do zákona o pomoci proti koronavirové pandemii totiž americká CIA musela pro potřeby Kongresu odtajnit také své zprávy ohledně fenoménu UFO. Řadu z nich teď zveřejnil ufologický server Black Vault. (Novinky.cz)

Amerika pod cenzurou
Twitter blokuje určité hlasy a myšlenky. Prezidentství Bidena potvrzeno, svoboda projevu může zmizet... Umlčet někoho znamená diktovat, a jakákoli forma diktátu je v rozporu s demokratickými principy. (Global Research via Zvědavec)

USA vyhlašují sankce proti íránské společnosti na výrobu vakcín proti covidu
Americké ministerstvo financí se zaměřilo na 16 íránských subjektů a dvě postavy, včetně EIKO a Astan Quds Razavi (AQR) a jejich ředitelů, Mohammada Mokhbera a Ahmada Marviho a dceřiných společností. Jedná se o nejnovější opatření k posílení kampaně „maximálního tlaku“ na Írán, kterou vede odcházející vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa. Překvapivé sankce vůči íránskému vývojáři vakcín Covid-19 přišly několik hodin poté, co první tři íránští dobrovolníci dostali druhou dávku vakcíny vyrobené na domácím území, kterou vytváří íránská organizace EIKO. (FarsNews)

Hmyzí průlom na evropský trh: Unie schválila konzumaci červů
Evropská agentura pro bezpečnost potravin (EFSA) ve středu schválila prodej, přípravu a podávání larev potemníka moučného jakožto potraviny určené pro konzumaci lidmi. Podle agentury Reuters se tak konečně otevřel prostor pro servírování červů Evropanům na všechny možné způsoby. Až doposud byli tito červi bohatí na proteiny, tuk a vlákninu v Evropské unii využíváni pouze jako krmivo pro zvířata. To se teď mění. Jde navíc jen o začátek malé potravinové revoluce v Unii, slibuje EFSA. Do jídelníčků sedmadvacítky totiž slibuje v následujících letech zařadit i další hmyz. (Novinky.cz)

Vedoucí představitelé EU požadují „standardizovaný“ očkovací pas pro cestování
Řecký předseda vlády Kyriakos Mitsotakis napsal dopis šéfce Evropské komise Ursule von der Leyen, ve které uvádí, že „očkované osoby by měly mít možnost cestovat.“ Dopis požaduje „standardizovaný certifikát, který prokáže, že osoba byla úspěšně očkována.“ Ačkoliv se obhajoba povinného očkování nezmiňuje, dopis tvrdí, že „je naléhavé přijmout společnou dohodu o tom, jak by měl být osvědčení o očkování strukturováno tak, aby bylo přijato ve všech členských státech.“ Mitsotakis se zavázal, že tuto otázku nastolí během nadcházejícího summitu EU 21. ledna a prohlásí, že „je naléhavě zapotřebí mobilizace na vysoké úrovni v celé EU, aby se věci pohnuly kupředu“. Pasy s očkovacími látkami byly dříve nabízeny EU, přičemž úředníci již v dubnu navrhli, aby bylo očkováno také od žadatelů o víza. (ZeroHedge)