Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 8238

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
9129 NAKA zasahovala v Kiskovej firme, zaistila účtovníctvo a počítače

NAKA zasahovala v Kiskovej firme, zaistila účtovníctvo a počítače
Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovali v stredu 7. novembra vo firme KTAG, ktorej spoločníkmi sú prezident Andrej Kiska a jeho brat Jaroslav Kiska. V prípade tejto firmy polícia skúma nadmerné odpočty dane z pridanej hodnoty. (Sme.sk)

9128 Proč prý padl Nečas? Šokující teorie o kauze Nagyová, neuvěříte

Proč prý padl Nečas? Šokující teorie o kauze Nagyová, neuvěříte
Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) si nad svou vládou sám podepsal ortel ve chvíli, kdy začal uvažovat o možné dostavbě jaderné elektrárny Temelín za přispění ruských prostředků. Údajně se měla spustit vlna dezinformovaných amerických tajných služeb, které pokládaly za jednu z priorit urychlenou změnu vládnoucí síly v České republice. S touto teorií přišel časopis Týden, který tvrdí, že možný cílem tajných služeb bylo zvrátit hru o dostavbu Temelína. (Eurozprávy)

9127 Bylo odhaleno spiknutí uvnitř německých ozbrojených sil: Ozbrojené skupiny ohrožují Evropu

Bylo odhaleno spiknutí uvnitř německých ozbrojených sil: Ozbrojené skupiny ohrožují Evropu
Vyšetřování zjistilo, že krajně pravicové skupiny se pokusily založit neonacistické buňky uvnitř neměckých ozbrojených sil. Podplukovník vojenské rozvědky se pokusil zmařit vyšetřování a varoval spiklence. To je překvapivé. Obvykle se totiž provádějí velmi přísné kontroly předtím, než se kdokoli stane příslušníkem německých ozbrojených sil, obzvláště, pokud má jít o velícího důstojníka. (Zero Hedge)

9126 Ukojený Kubera

Ukojený Kubera
Po provokatérovi na Hradě uspěl provokatér i v podhradí. Nemusí to vadit. (Respekt)

9125 Co je nejhorší skandál

Co je nejhorší skandál
Z poslední aféry jasně vyplývá, že policie ochotně přistoupila na Babišovu hru zametat případ pod koberec. Přitom ministrem vnitra byl sociální demokrat v Sobotkově vládě a je jím i teď ve vládě Babišově. (Neviditelný pes)

9124 Novým předsedou Senátu je Kubera

Novým předsedou Senátu je Kubera
Novým předsedou Senátu je Jaroslav Kubera z ODS. Senátoři ho zvolili ve středu ve druhém kole první volby 46 hlasy. Do druhého kola společně s ním postoupil Václav Hampl (za KDU-ČSL), který získal 24 hlasů. Kubera by předsedou Senátu rád zůstal celých šest let a zasadil se o to, aby Senát nebyl otloukánkem Sněmovny. (Novinky)

9123 Bulvár, dezinformace. Jan Schneider novinářce Slonkové totálně rozložil příběh s mladým Babišem

Bulvár, dezinformace. Jan Schneider novinářce Slonkové totálně rozložil příběh s mladým Babišem
Celou situaci chce někdo – zřejmě horlivý student dezinformačních technik – opentlit pojmy, které mají negativní konotaci, takže by celé aféře předaly svůj nevábný odér, aniž by věcně jakkoliv souvisely. Proto zcela nesmyslně přirovnává tuto událost nejasných kontur ke skutečné aféře s únosem syna slovenského prezidenta Michala Kováče v roce 1995, který provedla zdivočelá Slovenská informačná služba (SIS). Některými rysy, zejména zbabělým atakem na momentálně nepřítomného premiéra, tato událost však připomíná spíše tzv. Sarajevský atentát z roku 1997. (Parlamentní listy)

9122 USA se uchází o miliardové zakázky. Američané chtějí Čechům prodat jaderné bloky, vrtulníky a bojová vozidla

USA se uchází o miliardové zakázky. Američané chtějí Čechům prodat jaderné bloky, vrtulníky a bojová vozidla
Ministr energetiky USA Rick Perry se má ve středu sejít s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem i ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou. Cílem schůzky bude zvýšení šancí americké firmy Westinghouse v případném tendru na výstavbu dalších bloků atomových elektráren v Temelíně a Dukovanech. Během schůzky však může přijít řeč i na další americké produkty, o které má Česko zájem. (Lidovky.cz)

9121 Němec: Čeští vojáci mají hlad

Němec: Čeští vojáci mají hlad
Aby byl voják v boji efektivní, musí mít splněny tři základní předpoklady. Musí mít kvalitní výzbroj, výstroj a musí se najíst. (Zdroj.cz)

9120 Ekologie politická: Kniha mapující zelený odpor od Montréalu po Rojavu

Ekologie politická: Kniha mapující zelený odpor od Montréalu po Rojavu
Naději na překonání i tak velkých hrozeb, jakou je klimatická změna, můžeme hledat v kanadském Montréalu a syrské, respektive kurdské Rojavě. (Kulturní noviny)

9119 Obrovská panna a lístek z šatny

Obrovská panna a lístek z šatny
„Neexistují žádné přízraky,“ napsal básník a spisovatel Pavel Řezníček (30. 1. 1942 – 19. 9. 2018) v básni Lidi (2011): „Lidé si je vymysleli / Teď jde o to / Zda si lidi jako takové nevymyslely / Kuchyňské pánve / A vál na těsto“. (Kulturní noviny)

9118 Město na kraji říše

Město na kraji říše
Při současných poměrech na Ukrajině je ta nostalgie po „šťastném Rakousku“ vcelku pochopitelná. Andruchovyčová naštěstí nezapomíná, že ta starosvětská idyla byla ve skutečnosti dostupná jen pro někoho: „Na každém kroku jsou hloučky chlapů rozehřátých vodkou té nejlepší jakosti. Městský lihovar jim nadělil nečekaný dárek – litr za 66 centů. Najíst se za ty peníze nedá, ale můžeš se opít tak, že zapomeneš na hlad, a dokonce ani na své vlastní jméno si nevzpomeneš.“ (Kulturní noviny)

9117 Popetránkismus

Popetránkismus
Až do posledního dechu čestný chlap, jeden z posledních novinářů, kteří věděli, co to je se i za cenu perzekuce postavit proti, rovně polemizovat, erudovaně nesouhlasit. Když tak vidím „novináře“ našeho věku, ty oligarchické píáristy a očerňovače, výrobce afér a vedoucí centrál na cenzuru hybridních hrozeb, obnažené „Elfy“ Jandy a Novotné, bojím se zeptat, kdo přijde, až vymřou všichni Petránkové… (Kulturní noviny)

9116 Ukrajinští nacionalisté učí děti střílet Rusy i nenávidět dekadenci Evropy

Ukrajinští nacionalisté učí děti střílet Rusy i nenávidět dekadenci Evropy
Střílet Rusy a jejich sympatizanty učí děti na táborech ukrajinští ultranacionalisté, které financuje vláda v Kyjevě. Nejmladší generaci vštěpují i nenávist k sexuálním menšinám jako údajné dekadenci Západu, upozornila agentura AP. (iDnes)

9115 Cenzura je zpět. Nové metody, technicky propracované. Google, média, mládežníci, popsal přesně expert

Cenzura je zpět. Nové metody, technicky propracované. Google, média, mládežníci, popsal přesně expert
Nehoráznost, orwellovské praktiky. Korporacemi najatí mládežníci, kteří omezují názory těch, se kterými nesouhlasí. Takový je v kostce stav internetové svobody slova podle programátora a pedagoga na Českém vysokém učení technickém v Praze Pavla Cimbála. (Parlamentní listy)

9114 Smrtelně nebezpečné S-300

Smrtelně nebezpečné S-300
„Od té doby, co byl v Sýrii instalován systém S-300, nebyl ani jeden let. S-300 je věcí, která změnila rovnováhu sil v regionu,“ řekla novinářům členka komise pro zahraniční politiku a obranu izraelského Knessetu Xenie Svetlova. (Pavel Šipilin via Outsidermedia)

9113 Praha, Jazzová sekce, 17. listopad 2018 od 11.00: „O nás s námi“

Praha, Jazzová sekce, 17. listopad 2018 od 11.00: „O nás s námi“
...přijeďte 17. listopadu do Jazzové sekce v Praze, kde po celý den už od 11 hodin dopoledne budeme společně debatovat o stavu země, Evropy i světa. Jazzová sekce je ve Valdštejnské ulici číslo 14. (Nová republika)

9112 Zemřel Jan Petránek: Poslední rozhovor pro Literární noviny

Zemřel Jan Petránek: Poslední rozhovor pro Literární noviny
Takže ano, americko-ruské vztahy jsou velice špatné, protože Rusko nechce dovolit to, co by Západ – a to se týká jak Spojených států, tak Evropské unie – velice rád viděl, totiž to, aby Rusko bylo na kolenou a zavedlo západní model ekonomiky. K tomu nikdy nedojde, na to je Rusko příliš velká země. Vzpomínám si na to, co říkal Churchill: „Rusko nikdy není tak silné, jak by chtělo být, a nikdy není tak slabé, jak slabé by ho chtěli mít jeho odpůrci.“ (Literární noviny)

9111 Sýrie: Mír nastane tehdy, až bude odstraněna džihádistická ideologie

Sýrie: Mír nastane tehdy, až bude odstraněna džihádistická ideologie
Sýrie by již brzy měla být svědkem ukončení ozbrojených střetů na celém svém území, s výjimkou oblastí, které okupují Turecko a Spojené státy. Mezinárodní tisk se nyní zaměřuje na návrat uprchlíků, obnovu zničených oblastí a zabránění návratu evropských džihádistů. (Oriental Review via Zvědavec)

9110 Vyčištění muničního skladu se ještě prodraží. Má stát další půlmiliardu

Vyčištění muničního skladu se ještě prodraží. Má stát další půlmiliardu
Pyrotechnické vyčištění muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku bude stát další půl miliardy a potrvá několik let. Podle deníku Právo je to odhad expertů státního podniku Vojenské lesy a statky (VLS). Odminování a ostraha areálu po výbuších z roku 2014 vyšly stát už na stovky milionů, celkový účet pravděpodobně přesáhne miliardu, píše Právo. (Echo24)

9109 Recenze: Sex, drogy a rokenrol pořád stačí. Nové album české skupiny Lucie se povedlo

Recenze: Sex, drogy a rokenrol pořád stačí. Nové album české skupiny Lucie se povedlo
V dnešní době bude těžko kontroverzní jako někdejší na kokain odkazující píseň Medvídek z konce 90. let. Ukazuje ale, že také v překalkulovaných časech popu z excelových tabulek Lucie zůstává věrna své bezostyšnosti. A že jejím prazákladem je stále neotřesitelný triumvirát: sex, drogy a rokenrol. (Aktuálně.cz)

9108 Mediální hovínka XIII.

Mediální hovínka XIII.
Jsem divnej, když si to přeložím jako: „Ožrali se v bistru pastisem a v půl pátý ráno dospěli k názoru, že by chudince Francii prospělo, kdyby dal někdo motýlu Emanuellovi po bembeřici koulí na petangue?“ A nějaký uvědomělý francouzský elf je prostě naprášil? (Non serviam)

9107 Politická ekonomie strachu

Politická ekonomie strachu
Zpráva Národní rozpočtové rady o udržitelnosti veřejných financí odkrývá značné nedostatky zdejší veřejné debaty o ekonomice: chybí nám schopnost uvažovat o dlouhodobých trendech a pracovat s evropskou i globální perspektivou. (Deník Referendum)

9106 Washington dostal čínské varování

Washington dostal čínské varování
Jediná sféra, ve které si zatím USA zachovávají globální prvenství, je vojenská. Je to logické: Zbankrotují v momentě, kdy by přišly o systém svých vojenských základen držících pod krkem nebo na mušce celou planetu. (RT.com via Outsidermedia)

9105 Část diváků nás nenávidí. Nedělám propagandu, uvedl Wollner z ČT. A co zaznívá z druhé strany, si asi umíte představit

Část diváků nás nenávidí. Nedělám propagandu, uvedl Wollner z ČT. A co zaznívá z druhé strany, si asi umíte představit
Šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner zavzpomínal na besedě o dezinformacích a propagandě, že dřív měla Česká televize publikum, které ji mělo rádo, zatímco dnes ji nenávidí. Bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek to vysvětluje tím, že občas je člověku z vysílání ČT špatně, protože to není práce novináře, ale práce propagandistů. (Parlamentní listy)