Načítání...
 

Volby jiného druhu

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 13.10.2021 10:00 - (1122 Návštěv)

Nemáme naději, že se dostaneme z této krize celého spektra, pokud dramaticky neomezíme ekonomickou aktivitu. Bohatství musí být nejen distribuováno, ale musí být také omezeno. Udržet naše systémy podpory života znamená, že téměř všeho a všude musíme dělat méně.

Volby 2021: Volební kalkulačka na ruský způsob

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 07.10.2021 20:00 - (2591 Návštěv)

Rozkaz zněl jasně. Na Bělehrad! Tak se jde na Bělehrad a bez keců. Nakoupit vrtulníky, kupují se vrtulníky. Elektrárnu staví strejda z Ameriky a basta. Výběrové řízení už proběhlo. Za podporu minulých disidentů je třeba platit. Prohráli jsme válku, je třeba platiti reparace. Nikdo nás zadarmo před sebou samým bránit nebude.

Ostrá mediální válka Západu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 02.10.2021 21:16 - (3661 Návštěv)

Ruský vládní kanál (!) začal zcela neúprosně dohánět ve sledovanosti hlavní korporátní kanály placené koncernem Springer a německou vládou. Nemůžete nechat fungovat svobodu tisku, když jsou ohroženy zájmy jednoho procenta.

Volby 2021: Protektorátní iluze

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 28.09.2021 20:00 - (4189 Návštěv)

V protektorátu se volby stávají čím dál tím více pouhou show vzbuzující iluzi skutečného života a skutečné volby. Tak často nevolíme nejlepší z nás, státníky vhodné k vedení státu, ale nejlepší mediální klauny.

Americká atomovka za všechny prachy

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.09.2021 16:10 - (5559 Návštěv)

Mrkněte se na seznam 157 reaktorů, které byly zrušeny buď před zahájením výstavby, nebo v jejím průběhu. To už nemůžou utáhnout ani Spojené státy, obzvláště když mají na krku další mlýnský kámen zvaný Pentagon.

Lucemburský práskač aneb Už dlouhou dobu víme, že císař nemá šaty

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 24.09.2021 06:00 - (3647 Návštěv)

Jak už to na světě bývá, žádné dobré skutky nezůstanou nepotrestané. V roce 2016 byl Halet shledán vinným z krádeží a porušování lucemburských zákonů o mlčenlivosti. Několik měsíců podmínka a pokuta řádově v tisících dolarů nebyla sice ohrožením na životě, ale přesto zlikvidovala Haletovy šance na slušný život.

Cenzura už není hanbou, nýbrž poznanou nutností

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 14.09.2021 16:00 - (4838 Návštěv)

Americký režisér, herec, scenárista a producent Spike Lee natočil čtyřdílný dokument pro HBO „NYC Epicenters 9/11–2021½“. Před premiérou jej však zhlédla „kulturní komise“ (složená ze zástupců médií) a neshledala jej vhodný k uveřejnění.

Chile: Země, kde začal a skončil neoliberalismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 12.09.2021 20:30 - (5151 Návštěv)

Komunistický vůdce a prezidentský kandidát Daniel Jadue dosáhl obrovského náskoku v komunálních volbách v Recoletě nedaleko hlavního města, kde získal 64,61 procenta hlasů proti pravicovému kandidátovi se 25 %. Jadue a komunisté získali Recoletu zpět a toto město se stalo laboratoří, kde začali měnit systém zdola.

Kovid a Afghánistán: lock-down státu a lock-out demokracie

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 06.09.2021 21:07 - (5314 Návštěv)

Jsme humanisté a demokrati, takže připravíme v prvním kole pouze digitální koncentrák, kterému budou s radostí šéfovat místní piráti a placené neziskovky. Jejich úkolem je stejně jako na nacistů vytvořit nového neoliberálního nadčlověka sice s nejasným pohlavím, ale s jasnými myšlenkami danými umělou korporátní inteligencí. Očkováním k nadčlověku, to je heslo nové doby.

Edwardsová za mřížemi aneb Práskači, disidenti a jejich pomocníci 5

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 05.09.2021 08:00 - (4749 Návštěv)

FinCEN shromažďuje finanční údaje, které hrají zásadní roli v boji proti praní špinavých peněz. A věřte nevěřte, v tomto úřadě seděla občanka USA a měla oprávněný pocit, že hledá nejenom nepoctivé daňové poplatníky, ale zločince, teroristy a podobnou havěť. A jak tak hledá v těch tisících transakcí, které by mohly být významné, uvědomila si, že pokutované transakce označené jako podezřelé jsou sice pokutovány, ale tím to končí. Banky platí pokuty, ale účtují je jako náklady, tedy odečítají je ze zisku a zároveň si tím kryjí záda proti skutečnému vyšetřování nezákonnosti finanční operace.

Zločin a trest po americku aneb Práskači, disidenti a jejich pomocníci 4

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 23.08.2021 12:00 - (6488 Návštěv)

Bagram byl klíčovou součástí „řetězce zabíjení“ a Haleovou rolí bylo sledovat polohu mobilních telefonů, o nichž panovalo přesvědčení, že patří „nepřátelským bojovníkům“. Toto umístění telefonů umožnilo vládě USA sledovat jejich držitele pomocí dronů, které byly vybaveny kamerami a mohly být použity k monitorování jejich každodenního života. Drony jsou však zvyklé nejen sledovat, ale také zabíjet.


Rusové jsou ohromeni sebevražednou hloupostí Západu
Mám se vůbec obtěžovat vyjmenovávat, co takové reakce vyvolalo? Energetická krize, kterou si EU sama způsobila a v níž se snaží o OBOJÍ (a) i (b) současně: (a) oddálit/zastavit North Stream 2 a (b) požaduje, aby Rusko zvýšilo svou energetickou produkci. Co se týče Ukrajinců, Putin jim právě nabídl dodávku plynu, ale ne za 1500 dolarů, ale za 175 dolarů za tisíc kubíků. Tento vazalský stát USA však jakékoli podobné nabídky hrdě odmítá. De facto strýček Šmuel slíbil EU své "molekuly svobody", ale nyní je prodává Asii (která má prostředky na to, aby zaplatila mnohem více). Přesto je EU stále stejně podřízená USA... (Saker, překlad Zvědavec)

Bývalý zkušební pilot Boeingu obviněn z "klamání regulátorů" ohledně bezpečnosti modelu 737 MAX, aby "ušetřil peníze" a nestal se obětním beránkem
Mark Forkner (49), hlavní technický pilot leteckého gigantu v letech 2014-18, byl ve čtvrtek obviněn federální velkou porotou, která podle ministerstva spravedlnosti tvrdí, že "oklamal" skupinu pro hodnocení letadel Federálního úřadu pro letectví (FAA) ohledně určitého systému na letadlech MAX, který později vedl k několika haváriím, jež si vyžádaly stovky lidských životů. "Ve snaze ušetřit Boeingu peníze Forkner údajně zatajil regulačním orgánům kritické informace," uvedl v prohlášení úřadující americký státní zástupce Chad Meacham a dodal, že ministerstvo spravedlnosti "nebude tolerovat podvody - zejména v odvětvích, kde jsou v sázce tak vysoká rizika". (RT News)

Volební karamboly: Teď se hledají viníci. Spolu chyceni, spolu pověšeni. STAN to myslel upřímně
Korespondenční hlasování nám teprve ukáže. Bartošova mužná strategie. Chvíle pro sebekritiku? Maková panenka tančila zdatně. (ProtiProud)

Bohemia Energy končí s podnikatelskou činností a dodávkami plynu a elektřiny
Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu. Skupina se zhruba 900 tisíci odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Zároveň požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. (E15)

Podle nové studie odesílají telefony se systémem Android údaje o zařízení a uživateli výrobcům a velkým technologickým firmám, které nabízejí "předinstalované" aplikace
Nová studie ukazuje, že zařízení s operačním systémem Android přenášejí citlivé údaje uživatelů, jako jsou sériová čísla telefonů a informace o používání aplikací, výrobcům, jako je Samsung, a třetím stranám, jako jsou Google, Microsoft a Facebook, a to i poté, co se spotřebitelé odhlásili. Podle studie odesílají proprietární varianty systému Android společnosti Google vyvinuté populárními výrobci, jako jsou Samsung, Xiaomi, Huawei a Realme, "značné množství" informací těmto výrobcům i firmám třetích stran, jejichž aplikace jsou v těchto zařízeních předinstalovány. (RT News)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012