Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 10592

ID Cislo Nadpis Url Text
11522 Bývalý viceprezident Ruska o rozpadu SSSR, Jelcinovi a střelbě na lidi před Bílým domem: "Byl to čistý podraz http://leva-net.webnode.cz/products/byvaly-viceprezident-ruska-o-rozpadu-sssr-jelcinovi-a-strelbe-na-lidi-pred-bilym-domem-byl-to-cisty-podraz/

Bývalý viceprezident Ruska o rozpadu SSSR, Jelcinovi a střelbě na lidi před Bílým domem: "Byl to čistý podraz
Doufám, že si pamatujete, když Sjezd zvažoval otázku obžaloby Jeľcina? Jelcin se napil do takového stavu, že nařídil přivézt do sjezdového sálu lahve s jedovatým plynem a v případě,že se oznámí jeho odvolání, přikázal zavřít vstupní dveře a otočit kohoutky. Díky bohu, že Koržakov, Jelcinův šéf bezpečnosti, to odmítl učinit. (Leva-net)

11521 Koronavirová psychóza přivádí Evropskou unii na mizinu http://www.zvedavec.org/komentare/2021/06/8753-koronavirova-psychoza-privadi-evropskou-unii-na-mizinu.htm

Koronavirová psychóza přivádí Evropskou unii na mizinu
Země Evropské unie sestavily ekonomický přehled mnohaměsíčního boje proti „pandemii“. Výsledky jsou, mírně řečeno, neradostné. (Fondsk.ru via Zvědavec)

11520 Mučení proniklo do soudní síně http://www.zvedavec.org/komentare/2021/06/8749-muceni-proniklo-do-soudni-sine.htm

Mučení proniklo do soudní síně
Poprvé v dějinách USA federální soudce povolil minulý týden vládě, aby uznala jako důkaz během trestního řízení ve veřejné soudní síni slova obžalovaného, která byla získána mučením. (Global Research via Zvědavec)

11519 Z velké naděje se stal evropský strašák. AstraZeneca měla až moc problémů https://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-velke-nadeje-se-stal-evropsky-strasak-astrazeneca-mela-az-moc-problemu-167222

Z velké naděje se stal evropský strašák. AstraZeneca měla až moc problémů
Od aury nejslibnější vakcíny proti covidu k doporučení, aby s ní unijní státy neočkovaly ani občany starší 60 let. Cesta vakcíny AstraZeneca byla trnitá a plná problémů. Seznam Zprávy přinášejí jejich přehled. (Seznam Zprávy)

11518 Napráskal všechny https://www.youtube.com/watch?v=J-PmITXlkgU

Napráskal všechny
Protasevič o svých kurátorech, letadle Ryanair, Lukašenkovi, Tichanovské, sankcích a nepokojích. (ONT TV Chanel) Nutno odsouhlasit spuštění videa.

11517 Ukrajinská Pravda Tomáše Fialy. Sorošův oligarcha zabírá zemi https://www.youtube.com/watch?v=L42kKUTzf1c

Ukrajinská Pravda Tomáše Fialy. Sorošův oligarcha zabírá zemi
Bankéř Tomáš Fiala má na Ukrajině za sebou další důležitý obchod. Své mediální portfolio rozšířil o on-line zpravodajský portál Ukrajinska Pravda. (Klymenko Time) A tohle se o tom píše u nás.

11516 V NAKA zasiahla policajná inšpekcia https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/590966-na-naka-zasahuje-inspekcia-ministerstva-vnutra/

V NAKA zasiahla policajná inšpekcia
Policajná inšpekcia zasiahla vo štvrtok na Národnej kriminálnej agentúre. Údajne zaistili niekoľko živých vyšetrovacích spisov riešených špeciálnym tímom Očistec. Polícia ani Krajská prokuratúra Bratislava, ktorá prípad dozoruje, zásah zatiaľ nekomentovali. (Pravda.sk)

11515 Poslanec Volný přišel o stránku na Facebooku. Sociální síť ji smazala https://www.denik.cz/z_domova/lubomir-volny-facebook-ucet-20210610.html

Poslanec Volný přišel o stránku na Facebooku. Sociální síť ji smazala
Společnost Facebook smazala na stejnojmenné sociální síti stránky poslance Lubomíra Volného vystupujícího za Volný blok. Zdůvodnila to porušením svých pravidel. (Deník.cz)

11514 Internet cenzuruje jen pravici, tvrdili poslanci na semináři o svobodě slova https://www.novinky.cz/domaci/clanek/internet-cenzuruje-jen-pravici-tvrdili-poslanci-na-seminari-o-svobode-slova-40362942

Internet cenzuruje jen pravici, tvrdili poslanci na semináři o svobodě slova
Konzervativní, pravicové názory jsou na sociálních sítích umlčovány, Facebook a Twitter blokuje nepohodlné politiky, znělo na sněmovním semináři Svoboda projevu na sociálních sítích. Ten organizovali poslanci Patrik Nacher (ANO) a Jan Skopeček (ODS) společně s organizací Společnost pro obranu svobody projevu. (Novinky.cz)

11513 Čeká nás zelená revoluce? Vypršela platnost sedmi klíčových patentů https://www.instagram.com/p/CP0e5uXB7Ll/?fbclid=IwAR0kFie8QFtNSDOYAqT3484FVXtMHuTGqkirmabbs0XMAJpzpSpR7kde9nk

Čeká nás zelená revoluce? Vypršela platnost sedmi klíčových patentů
Paul Stamets s radostí oznamuje, že vypršela platnost sedmi amerických patentů na mykotické atraktanty a pesticidy. Pro ty, co se nebojí střetu s agrochemickým průmyslem, poskytuje například konec patentu č. 9 399 050 (Ovládání hmyzu a členovců pomocí preconidiálního mycelia a extraktů preconidiálního mycelia z entomopatogenních hub) možnost naskočit do ekologického rychlíku s miliardovým obratem. (Instagram Paula Stametse)

11512 Čína konstatuje, že Wuhan Lab hoax vytvořil stejný novinář WMD jako hoax v Iráku https://www.unz.com/aanglin/china-notes-that-the-same-journalist-pushing-wuhan-lab-hoax-pushed-iraq-wmd-hoax/

Čína konstatuje, že Wuhan Lab hoax vytvořil stejný novinář jako WMD hoax v Iráku
Americký novinář Michael R. Gordon citoval takzvanou "dříve nezveřejněnou americkou zpravodajskou zprávu" a naznačil spojitost mezi třemi nemocnými zaměstnanci v laboratoři Wuhan a vypuknutí epidemie Covid-19. To oznámil mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang v pátek (04.06.): "Před devatenácti lety tento reportér vymyslel nepravdivé informace citováním nepodložených zdrojů o pokusu Iráku získat jaderné zbraně, který přímo vedl k válce v Iráku dané invazí USA v roce 2003." (UNZ Review)

11511 Tajemství IRS-berňáku: Jak se nejbohatší vyhýbají dani z příjmu https://www.propublica.org/article/the-secret-irs-files-trove-of-never-before-seen-records-reveal-how-the-wealthiest-avoid-income-tax

Tajemství IRS-berňáku: Jak se nejbohatší vyhýbají dani z příjmu
První analýza nově zveřejněných údajů Internal Revenue Service ukazuje, že nejbohatších 25 miliardářů ve Spojených státech platilo mezi lety 2014 a 2018 skutečnou federální daňovou sazbu pouze 3,4%, ale získali ohromujících 401 miliard dolarů pro sebe. Rozbor zveřejnila investigativní nezisková organizace ProPublica, která získala data IRS o tisícovce nejbohatších lidí v zemi již před 15 lety. Analýza vyvrací základní mýtus amerického daňového systému, že každý platí svůj spravedlivý podíl a nejbohatší Američané platí nejvíce. (ProPublica)

11510 Twitter zablokoval účet známé americké spisovatelce. Kvůli dezinformacím https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/twitter-zablokoval-ucet-zname-americke-spisovatelce-kvuli-dezinformacim-40362469#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=nTwIoVo6x47-202106071634&dop_id=40362469

Twitter zablokoval účet známé americké spisovatelce. Kvůli dezinformacím
Společnost Twitter zablokovala účet známé americké spisovatelce Naomi Wolfové kvůli šíření dezinformací v souvislosti s pandemií nemoci covid-19, vakcínami a uzávěrami vyhlašovanými s cílem zastavit šíření koronaviru. Informoval o tom deník The Guardian. (Novinky.cz)

11509 Rusko oznámilo termín vybudování plynovodu Pakistan Stream https://french.almanar.com.lb/2088506

Rusko oznámilo termín vybudování plynovodu Pakistan Stream
Rusko plánuje postavit 1100 km plynovodu Pakistan Stream za čtyři roky. Ruský ministr energetiky Nikolaj Šulguinov učinil prohlášení týden poté, co podepsal s Pákistánem protokol věnovaný projektu. V případě stabilního financování projektu bude plynovod Pakistan Stream (PGSP) postaven kolem roku 2025, oznámil v sobotu (5. června) ruský ministr energetiky na chodbách Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra 2021. (Almanar)

11508 Putin předpovídá osud SSSR pro USA https://french.almanar.com.lb/2088649

Putin předpovídá osud SSSR pro USA
„Jaký je problém světových impérií? Věří, že jsou tak silná, že si mohou dovolit malé chyby a nepřesnosti: koupíme je, zastrašíme, najdeme s nimi dohodu,“ řekl ruský prezident. Podle něj se v takovém scénáři počet problémů postupně zvyšuje, dokud nedojde k bodu, kdy „už je nelze zvládnout“. „A Spojené státy jdou stejnou cestu, jakou se vydal Sovětský svaz,“ řekl šéf Kremlu na setkání Ekonomického fóra v Petrohradě. (Almanar)

11507 Americká společnost promění Billa Gatese na monstrum

Americká společnost promění Billa Gatese na monstrum
Lze již s jistotou říci, že zakladatel Microsoftu se stane další obětí nemilosrdné kampaně, nazvané #metoo - sociálního hnutí, které má úplnou moc nad potřebou moderní informované společnosti šikanovat a vracet se k veřejným represáliím proti zločincům před novou morálkou. (Oriental Review via Zvědavec)

11506 Jaderná fúze zase o krok blíž https://www.globaltimes.cn/page/202105/1224755.shtml

Jaderná fúze zase o krok blíž
Čína udržela „umělé slunce“ na 120 mil. °C po dobu více než 100 sekund a vytvořila nový světový rekord. Experiment EAST je součástí zařízení International Thermonuclear Experimental Reactor (ITER), globálního velkého vědeckého projektu, jenž je druhý za velikostí Mezinárodní vesmírné stanice, a je společně konstruován Čínou, EU, Indií, Japonskem, Jižní Koreou, Rusko a USA. (Global Times)

11505 Ministři financí skupiny G7 dosáhli „historické dohody“ po tlaku Bidena na globální minimální daň z příjmu právnických osob ve výši 15% https://www.rt.com/news/525772-g7-biden-corporate-tax-agreement/

Ministři financí skupiny G7 dosáhli „historické dohody“ po tlaku Bidena na globální minimální daň z příjmu právnických osob ve výši 15%
Ministři financí ze skupiny G 7 podpořili plány administrativy Bidena na stanovení globální minimální daně ve výši 15% z příjmů právnických osob. Mimo G7 čelil plán opozici zemí daňových rájů, jako je Irsko. Jakmile bude plán implementován, zkomplikuje korporacím zahájení operací v zahraničí, kde jsou daňové sazby často dramaticky nižší. USA například účtují paušální sazbu daně z příjmu právnických osob ve výši 21%, kterou prezident Joe Biden navrhl - proti republikánským protestům - zvýšit na 28%.(RT News)

11504 Bývalý velitel Hay'at Tahrir Al-Sham potvrdil schůzku se zástupcem britské zpravodajské služby https://southfront.org/former-hayat-tahrir-al-sham-commander-confirmed-meeting-with-british-intelligence-representative/

Bývalý velitel Hay'at Tahrir Al-Sham potvrdil schůzku se zástupcem britské zpravodajské služby
Bývalý velitel HTS přidruženého k al-Káidě potvrdil, že vůdce skupiny Abu Mohamad al-Julani se setkal s Jonathanem Powellem, zástupcem britské tajné zpravodajské služby MI6. Ruský TASS odhalil schůzku ve zprávě z 31. května, agentura uvedla diplomatický zdroj v Moskvě. O den později potvrdil bývalý velitel HTS Saleh al-Hamwi, běžně známý jako „As al-Seera fi al-Sham“, zprávu TASS v příspěvku na telegramovém kanálu. Velitel byl mezi prvními zakladateli fronty al-Nusra spolu s al-Julanim, která později přejmenovala na HTS. V roce 2015 byl al-Hamwi vyloučen ze skupiny al-Julaního, ale udržoval kontakt s mnoha vysokými veliteli HTS. (South Front)

11503 Zástupce britské zpravodajské služby se setkal s vůdcem HTS, aby diskutoval o spolupráci https://southfront.org/british-intelligence-representative-met-with-hts-leader-to-discuss-cooperation-report/

Zástupce britské zpravodajské služby se setkal s vůdcem HTS, aby diskutoval o spolupráci
Dne 31. května ruská tisková agentura TASS oznámila, že se zástupce britské zpravodajské agentury MI6 setkal s vůdcem fronty al-Káidy spojenou s al-Káidou (Hay’at Tahrir al-Sham). Podle zpráv se setkání uskutečnilo poblíž hraničního přechodu Bab al-Hawa na syrsko-turecké hranici. Podle diplomatického zdroje v Moskvě Jonathan Powell navrhl, aby Abu Mohammad al-Julani navázal úzkou spolupráci s evropskými zeměmi a USA. (South Front)

11502 Rusko: Regiony jsou připraveny zvítězit nad COVIDEM povinnou vakcinací http://www.zvedavec.org/komentare2021/05/8736-regiony-jsou-pripraveny-zvitezit-nad-covidem-povinnou-vakcinaci.htm

Rusko: Regiony jsou připraveny zvítězit nad COVIDEM povinnou vakcinací
V úterý jakutské úřady ohlásily zavedení povinné vakcinace proti COVIDU v republice. Zodpovědnost byla vložena do rukou zaměstnavatelů – bylo jim vyhrožováno pokutou, pokud jejich zaměstnanci nepodstoupí očkování. Jakutskou praxi se rozhodly následovat i některé další regiony. Ještě před tím o perspektivách povinné vakcinace promluvil Dmitrij Medveděv. Proč o tomto tématu v poslední době tak často slyšíme? (Vzgljad via Zvědavec)

11501 JAZYKOPROLAMY https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2021/11-2021/jazykoprolamy

JAZYKOPROLAMY
Co mají v češtině společného tato slova: led, nořit, bříza, dub, květ, červený, srp, říje, list, pád, siný? (Kulturní noviny)

11500 JAK ČESKÝ EKOLOG AMERICKÉHO HOUMLESÁKA NA JEŠTĚ VĚTŠÍ MIZINU PŘIVEDL https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2021/11-2021/jak-cesky-ekolog-americkeho-houmlesaka-na-jeste-vetsi-mizinu-privedl

JAK ČESKÝ EKOLOG AMERICKÉHO HOUMLESÁKA NA JEŠTĚ VĚTŠÍ MIZINU PŘIVEDL
Americký stroj na vratné láhve. (Kulturní noviny)

11499 Snowden reaguje na fakt, že Dánsko pomohlo USA špehovat Merkelovou: "Biden vám to jistě všechno vysvětlí" https://www.commondreams.org/news/2021/05/31/biden-well-prepared-answer-says-snowden-after-report-denmark-helped-us-spy-merkel


Snowden reaguje na fakt, že Dánsko pomohlo USA špehovat Merkelovou: "Biden vám to jistě všechno vysvětlí"

Dánský státní rozhlas (DR) uvedl, že devět nejmenovaných zdrojů si prohlédlo interní utajovanou zprávu dánské obranné zpravodajské služby (FE) o vyšetřování vztahu s Národní bezpečnostní agenturou v roce 2015. Zpráva se týkala let 2012–2014, kdy byl Joe Biden viceprezidentem v Obamově administrativě. Zveřejnění informátora NSA Edwarda Snowdena v roce 2013 odhalilo, že NSA špehovala světové vůdce včetně Merkelové. Zprávy v médiích popisují systém dánsko-americké spolupráce používaný k průzkumu a shromažďování údajů z podvodních internetových kabelů. DR uvádí, že za tímto účelem bylo dokonce postaveno datové centrum v dánském zpravodajském zařízení na ostrově Amager jižně od Kodaně. (Common Dreams)

11498 Šest amerických technologických gigantů zaplatilo na daních od roku 2011 do roku 2020 téměř o 100 miliard dolarů méně, než bylo uvedeno https://www.commondreams.org/news/2021/05/31/six-us-tech-giants-paid-almost-100-billion-less-taxes-2011-2020-reported-analysis

Šest amerických technologických gigantů zaplatilo na daních od roku 2011 do roku 2020 téměř o 100 miliard dolarů méně, než bylo uvedeno
Podle nadace Fair Tax Foundation v letech 2011 až 2020 zaplatily společnosti Amazon, Facebook, Alphabet (vlastník Google), Netflix, Apple a Microsoft - známé jako „Silicon Six“ daně z příjmu ve výši přibližně 219 miliard dolarů. To představuje pouze 3,6% z jejich celkových výnosů ve výši 6 bilionů dolarů. Daň z příjmu se platí ze zisků, nikoli z celkových výnosů. Vědci uvedli, že tito technologičtí giganti snižují daňové povinnosti přesunem zisků do zámořských daňových rájů. (Common Dreams)

11497 TAKOVÍ JSME BYLI? https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2021/11-2021/takovi-jsme-byli

TAKOVÍ JSME BYLI?
Hlad po tuzexovém zboží byl v Rychlíkově podání hlavním motorem společenských změn. Rozsáhlé pojednání Jana Rychlíka o české společnosti v letech 1948 až 1989 přináší důkladně zpracovanou faktografii i úvahy o možnostech a omezeních historické vědy. (Kulturní noviny)

11496 Přes pokračující politické napětí se vývoz ruské ropy do USA vyšplhal na 12leté maximum https://www.rt.com/business/525216-russia-exports-oil-us-record/

Přes pokračující politické napětí se vývoz ruské ropy do USA vyšplhal na 12leté maximum
Denní dovoz ruské ropy do USA dosáhl nových maxim, a to navzdory tvrdým rozhovorům o celé řadě otázek, včetně energetiky. V březnu USA koupily ruskou ropu a ropné produkty v objemech, které nebyly vidět od roku 2009. Podle nejnovějších údajů zveřejněných americkým úřadem pro energetické informace (EIA) činil denní dovoz ropy z Ruska téměř 23 000 milionů barelů, což je téměř dvojnásobek oproti předchozímu měsíci. (RT News)

11495 30 žen a svědčí stále nové. Někdo Ferimu tleská? Šok. A výsměch teorii Alvarové o Rusku. Novináři řekli, jak to je https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/30-zen-a-svedci-stale-nove-Nekdo-Ferimu-tleska-Sok-A-vysmech-teorii-Alvarove-o-Rusku-Novinari-rekli-jak-to-je-665607?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

30 žen a svědčí stále nové. Někdo Ferimu tleská? Šok. A výsměch teorii Alvarové o Rusku. Novináři řekli, jak to je
Novináři Jakub Zelenka a Apolena Rychlíková, kteří odhalili kauzu Dominika Feriho (TOP 09), v podcastu Insider na serveru Info.cz promluvili o tom, jak celý jejich článek vznikal a kolik věcí je šokovalo, když se vydali po stopách žen, jež měl mladý poslanec sexuálně obtěžovat. (Parlamentní listy)

11494 Ešte pár mesiacov a rozvrátime štát, píše kolegovi policajt zo skupiny vyšetrovateľov NAKA, o ktorej sa správa SIS zmieňuje ako o organizovanej skupine https://www.infovojna.sk/article/este-par-mesiacov-a-rozvratime-stat-pise-kolegovi-policajt-zo-skupiny-vysetrovatelov-naka-o-ktorej-sa-sprava-sis-zmienuje-ako-o-organizovanej-skupine

Ešte pár mesiacov a rozvrátime štát, píše kolegovi policajt zo skupiny vyšetrovateľov NAKA, o ktorej sa správa SIS zmieňuje ako o organizovanej skupine
V správe sa píše o zastrašovaní väzobne stíhaného policajta Mariána Kučerku, ale aj o výsluchoch odsúdeného kajúcnika Borisa Beňu, či bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Gašparoviča. (Infovojna.sk)

11493 „Roušky mimo domov byly nezákonné.“ NSS shodil další Arenbergerovo opatření https://echo24.cz/a/SBHqb/rousky-mimo-domov-byly-nezakonne-nss-shodil-dalsi-arenbergerovo-opatreni

„Roušky mimo domov byly nezákonné.“ NSS shodil další Arenbergerovo opatření
Nejvyšší správní soud (NSS) shodil další protikoronavirové opatření ministerstva zdravotnictví. Dnes označil za nezákonné nařízení ze 6. dubna, podle kterého musely všechny osoby starší dvou let nosit mimo domov respirátor. Nařízení ministerstvo samo zrušilo po pouhých dvaceti dnech, NSS to tak pouze zpětně konstatoval. Opatřením, které v současnosti upravuje povinnost nosit na veřejnosti ochranu dýchacích cest, se soud nezabýval, to je ale napadáno jinými návrhy. (Echo24)

11492 Přední švýcarský poslanec řekl EU „Nejsme vaší dojnou krávou“. Bern odmítl po dlouhých sedmi letech vyjednávání o rámcové dohodě s Bruselem https://www.rt.com/op-ed/525106-switzerland-eu-agreement-ditched/

Přední švýcarský poslanec řekl EU „Nejsme vaší dojnou krávou“. Bern odmítl po dlouhých sedmi letech vyjednávání s Bruselem o rámcové dohodě
Švýcarsko šokovalo Brusel tím, že odešlo od integračních jednání do nejisté budoucnosti. Poslanec Thomas Aeschi řekl, že Švýcaři nejsou dojná kráva na peníze v hotovosti, aby udrželi EU naživu a místo toho zvolili Swissexit. Švýcarsko dnes slaví rozchod s EU, protože ho už unavila šikana a rétorika z Bruselu. Země po sedmi letech jednání odešla z navrhovaného rámcového ujednání a zvolila Swissexit. (RT News)

11491 Očkovat všechny děti http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2021-05-26

Očkovat všechny děti
Nezáleží na tom, kdo je českým ministrem zdravotnictví; základní směr koronapolitiky se pod Adamem Vojtěchem nezmění. Dezinformační prvky očkovací kampaně ministerstva zdravotnictví nezmizí a děti se stanou hlavním cílem budoucích omezení. (The Fleet Sheet)

11490 O co půjde v podzimních volbách? http://casopisargument.cz/?p=36118

O co půjde v podzimních volbách?
...letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR rozhodnou o tom, zda se všechny negativní jevy české reality ještě mnohonásobně prohloubí, „obohatí“ a zakonzervují na dalších několik let, možná desetiletí, nebo se podaří slabou a závislou pozici ČR alespoň udržet ve stávajícím nelichotivém stavu. (!argument)

11489 Pfizer: Info v rámci EUA (PDF) https://www.fda.gov/media/144413/download

Pfizer: Info v rámci EUA (PDF)
Zpráva z výzkumu ze 19. 5. 2021 uvádí (Table 5, p. 25), že očkování vakcínou Biontech / Pfizer bylo testováno na 1097 dětech a dospívajících ve věku od 12 do 15 let. 78,9 procenta očkovaných, tj. 866 z 1097 dětí, vyvinulo nějakou formu vedlejšího účinku. U 466 jsou nežádoucí účinky popsány jako „mírné“, u 393 byly „středně obtížné“ a u 7 byly uvedeny jako „závažné“. (Pfizer- Emergency Use Authorisation, web FDA USA)

11488 Vědec ukazuje, jak Facebook a Twitter napodobují mašinérii nacistické propagandy… a jak prodávají válku západním občanům https://www.rt.com/news/524979-fake-news-western-imperialism/

Vědec ukazuje, jak Facebook a Twitter napodobují mašinérii nacistické propagandy… a jak prodávají válku západním občanům
Fake je obvykle vymýšlen za účelem podpory konkrétní politiky a je zpracován různými kanály zpravodajské mašinerie. Takto pravicoví funkcionáři zapisují válku do mezinárodních vztahů. Nejprve skrze instituce, jako je takzvaná Nadace pro obranu demokracie; pak skrze jazyk, například „Amerika především;“ pak skrze myšlení, například: „Proč nás nenávidí?“ a nakonec skrze politiku, například skrze doktrínu „předběžného úderu“. Jakmile se konkrétní pravicový projekt složí a hlasitě vytrubuje jeho domnělá ušlechtilost, pak se sváže do morálně spravedlivého a neomylného příběhu. V podstatě je to legitimace potlačující moci a ta nasazena do politické reality velmocenské politiky. (RT News)

11487 Protasevič řekne všechno … slyšíte vytí v bažinách? https://www.pokec24.cz/politika/protasevic-rekne-vsechno-slysite-vyti-v-bazinach/

Protasevič řekne všechno … slyšíte vytí v bažinách?
Roman Protasevič se již objevil v běloruské televizi a řekl, že aktivně spolupracuje s vyšetřovateli a že s jeho zdravím je vše v pořádku a že je připraven všechno říct. Soudě podle videa je chlapec docela rozumný, rozumí tomu co udělal a okamžitě se přiznal. Obecně platí – ocitl se v „úžasném světě“, ve kterém ho za takovou věc může čekat i trest smrti. Aby se takovému osudu vyhnul, budeme mít to potěšení brzy uslyšet fascinující a obsáhlé vyprávění. (...) Aby nic z toho neprozradil, ze zemí NATO mu zasílají dopisy o podpoře. Každý slibuje. Žádají jen jednu věc – aby mlčel. Ale on je prodá. Zradí je. Důvod je prostý – pro práci si vybírají a verbují jenom zrádce. (Pokec24)

11486 V EU za pitomce. Tvrdá slova kvůli kontroverzní kauze https://cz.sputniknews.com/20210526/v-eu-za-pitomce-tvrda-slova-kvuli-kontroverzni-kauze-14623937.html

V EU za pitomce. Tvrdá slova kvůli kontroverzní kauze
Šlo o reakci na zprávu, že šéfové států EU nebudou jednat o společném vyhošťování diplomatů v solidaritě s ČR, kterou vláda požadovala. A co víc. Německá kancléřka Angela Merkelová podle médii vytkla českému premiérovi Andreji Babišovi pozdní koordinaci. (Sputnik)

11485 Útok na Gazu nechal 400 000 lidí bez pravidelného přístupu k pitné vodě https://consortiumnews.com/2021/05/25/gaza-assault-left-400000-without-regular-access-to-clean-water/

Útok na Gazu nechal 400 000 lidí bez pravidelného přístupu k pitné vodě
Smrtící 11-denní izraelský útok na pásmo Gazy zanechal odhadem 400 tis. ze zhruba dvou milionů lidí na okupovaném území bez přístupu k pravidelnému zásobování pitnou vodou. To je humanitární noční můra, která vede k výzvám k okamžité mezinárodní pomoci a ukončení 14-denní izraelské blokády. Kromě zabití více než 240 Palestinců - včetně desítek dětí - a přemístění desítek tisíc, izraelské letecké a dělostřelecké bombardování dále devastovalo infrastrukturu Gazy, od kanalizačních systémů až po elektrické vedení, které napájí závody na odsolování vody pobřežní enklávy. (Consortium News)

11484 USA plánovaly jaderný útok na čínská města v roce 1958 na tchajwanské krizi https://www.wsws.org/en/articles/2021/05/26/pers-m26.html

USA plánovaly jaderný útok na čínská města v roce 1958 na tchajwanské krizi
Daniel Ellsberg, americký jaderný stratég, prozradil dokumenty Pentagonu a zveřejnil utajované dokumenty, které jasně ukazují, že američtí generálové agresivně prosazovali jaderný útok na čínská města v roce 1958. Aby si udrželi kontrolu nad dvěma malými ostrůvky, Quemoy a Matsu, jen pár kilometrů od pobřeží Číny, byli američtí náčelníci štábů připraveni provést jaderné útoky proti velkým čínským městům, včetně Šanghaje. To by vedlo k odvetné akci Sovětského svazu proti Tchaj-wanu, Japonsku a USA, která by vedla ke smrti milionů lidí. (WSWS)

11483 Kdo Ti dovolil být zdravý, soudruhu?! https://dfens-cz.com/kdo-ti-dovolil-byt-zdravy-soudruhu/

Kdo Ti dovolil být zdravý, soudruhu?!
V boji s virem jsme dosáhli dalšího vítězství! S testem smíme do hospody, smíme k holiči. Ó děkujeme, milovaná vládo! A co cestování? Jen s očkováním, testem nebo doložit prodělání covidu. Pokud jste zdraví lidé, jste odpad a nic dobrého si nezasloužíte. (D-Fens)

11482 Česko se snažilo rychle zastavit vojenskou operaci proti Jugoslávii a dát prostor diplomatům. Našlo ale jen jednoho spojence http://casopisargument.cz/?p=36038

Česko se snažilo rychle zastavit vojenskou operaci proti Jugoslávii a dát prostor diplomatům. Našlo ale jen jednoho spojence
Bývalý ministr zahraničí Jan Kavan v souvislosti s omluvou prezidenta M. Zemana za bombardování Jugoslávie vzpomíná na další okolnosti této události, včetně česko-řecké iniciativy k rychlému ukončení vojenské operace. (!argument)

11481 Rusko dalo společnosti Google ultimátum https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/rusko-dalo-spolecnosti-google-ultimatum-40361234#seq_no=6&source=hp&dop_id=40361234&dop_ab_variant=0&dop_req_id=NP6o9Me197d-202105251401&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Rusko dalo společnosti Google ultimátum
Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor dal v pondělí americké společnosti Google 24 hodin, aby vymazala vše, co ruské úřady označily za zakázaný obsah. Úřad pohrozil, že v opačném případě začne uplatňovat sankce v podobě pokut či zpomalení vyhledávače. Google podle úřadu neodstranil přibližně 5000 zakázaných materiálů, z nichž 3500 obsahuje výzvy k extremismu, uvedl deník Kommersant na svém webu. (Novinky.cz)

11480 Právníci: Navrhované změny zákona o ochraně veřejného zdraví znamenají pošlapání ústavního pořádku ČR https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pravnici-pro-reflex-navrhovane-zmeny-zakona-o-ochrane-verejneho-zdravi-znamenaji-poslapani-ustavniho-poradku-cr-40361290#seq_no=7&source=hp&dop_id=40361290&dop_ab_variant=0&dop_req_id=NP6o9Me197d-202105251401&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Právníci: Navrhované změny zákona o ochraně veřejného zdraví znamenají pošlapání ústavního pořádku ČR
Covid pasy – téma, o kterém se mluví už několik měsíců, nabralo v posledních dnech nečekaný spád. Vláda minulý pátek projednala změny v zákoně o ochraně veřejného zdraví a pandemickém zákoně, které umožní vydávání certifikátů o bezinfekčnosti vůči covidu 19. Sněmovna má tento návrh projednat ve zrychleném režimu už na dnes zahájené schůzi. (Novinky.cz)

11479 Natálie Vachatová: Rozdíl mezi dezinformací konspirací a realitou? 5 měsíců https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/natalie-vachatova-rozdil-mezi-dezinformaci-konspiraci-a-realitou-5-mesicu/

Natálie Vachatová: Rozdíl mezi dezinformací konspirací a realitou? 5 měsíců
Firma Semantic Visions, která stojí za mnoha pofidérními projekty s pochybnými výstupy, zařadila loni covidpasy mezi dezinformace, které může hlásat jen konspirátor s proruským narativem. (AC24)

11478 Minsk se zmocnil nejcennějšího zdroje opozice http://www.zvedavec.org/komentare/2021/05/8727-minsk-se-zmocnil-nejcennejsiho-zdroje-opozice.htm

Minsk se zmocnil nejcennějšího zdroje opozice
Fanoušci mezinárodního práva by si měli vzpomenout, že technologie donucení k přistání nebyla vyvinuta a testována poprvé v Minsku a dokonce ani ne v Kyjevě. V roce 2013 přinutili američtí zpravodajští důstojníci přistát letoun tehdejšího bolivijského prezidenta Eva Moralese ve Vídni - jen kvůli podezření, že na palubě je Edward Snowden. Přičemž si ani nevymysleli žádné příběhy o bombě - byl banálně přinucen pod hrozbou použití síly s uzavřením všech vzdušných koridorů. (Zvědavec)

11477 V 85 letech zemřela socioložka Šiklová, signatářka Charty 77 https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jirina-siklova-umrti-signatarka-charty-77-sociolozka.A210522_203651_domaci_hm1#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main

V 85 letech zemřela socioložka Šiklová, signatářka Charty 77
Zemřela socioložka, publicistka a spisovatelka Jiřina Šiklová. Signatářce Charty 77 bylo 85 let. Portálu iDNES.cz to potvrdil její vnuk. (iDnes)

11476 Čím „pandemie“ obohatila naše vnímání světa http://www.zvedavec.org/komentare/2021/05/8726-cim-pandemie-obohatila-nase-vnimani-sveta.htm

Čím „pandemie“ obohatila naše vnímání světa
Mezi všemi zjištěními, kterými „pandemie“ obohatila naše vnímání světa, byla nejméně očekávaná skutečnost, že dokonce bohaté ekonomiky se pustily do boje proti viru na dluh. (Fondsk.ru via Zvědavec)

11475 Očkování: analýza potvrzuje jedno úmrtí na 700 očkovaných ve Francii a na celém světě, korelace je stejná https://uncutnews.ch/korrelationsanalyse-zeigt-1-todesfall-pro-700-geimpfte-personen/

Očkování: analýza potvrzuje jedno úmrtí na 700 očkovaných ve Francii a na celém světě, korelace je stejná
Dne 13. května 2021 podal inženýr Philippe Pradat a toxikoložka Véronique Malard francouzským senátorům analýzu korelace mezi zvýšením počtu úmrtí označených covid a zvýšením počtu očkovaných. Jejich závěr je jednoduchý: "Na každých 700 nově očkovaných lidí lze počítat s jedním úmrtím." Tato korelační analýza byla nejprve provedena pro Francii a poté potvrzena a úrovni dat z celého světa. (France Soir, Uncut News)

11474 Seznamte se s originálním rabínem, který říká, že Izrael je monstrum, které by mělo být odstraněno z mapy https://www.rt.com/op-ed/524455-neturei-karta-rabbi-weiss-israel/

Seznamte se s originálním rabínem, který říká, že Izrael je monstrum, které by mělo být odstraněno z mapy
Jedná se o náboženskou skupinu haredských Židů, jejichž jméno v aramejštině znamená „ochránci města“. Dotyčným městem je Jeruzalém a skupina je založena na tom, že odmítá uznat stát Izrael. Divné? Jedna z jejich hlavních postav, rabín Weiss, vysvětlil RT svou pozici. Řekl: „Sionismus je transformace judaismu z náboženství, z podřízenosti Bohu na materiální koncept nacionalismu. To je nepřijatelné pro ty, kteří chtějí sloužit Bohu. Aby vytvořili tento nacionalismus, odstraňují Boha z jejich středu." (RT News)
PS. Tato skupina existuje v britské Palestině od roku 1919 a stát Izrael vznikl v roce 1948.

11473 Policie požádala o vydání poslance Volného k trestnímu stíhání https://www.novinky.cz/domaci/clanek/policie-pozadala-o-vydani-poslance-volneho-k-trestnimu-stihani-40361036#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=CbQfDwK4MEj-202105222052&dop_id=40361036&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Policie požádala o vydání poslance Volného k trestnímu stíhání
Policie žádá o vydání nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, k trestnímu stíhání. Důvodem je podezření ze šíření poplašné zprávy. (Novinky.cz)